Parallax

MoneyPolo 12

Igor Ochepovsky

Vítězem talentové soutěže 12 talentů se stal hudebník Igor Ochepovsky

V neděli 29. listopadu proběhlo vyhlášení soutěže 12 talentů. Na základě internetového hlasování zvítězil Igor Ochepovsky, který od hlasujících získal celkem 11.334 hlasů. Vítězem dle hlasování odborné poroty se pak stalo taneční duo Lasha Naveriani a Lika Shengelia. Vyhlášení vítězů proběhlo v rámci akce Pojďte bruslit, která se uskutečnila na pražském zimním stadionu Hasa. Všichni finalisté zde vystoupili živě a představili talent, se kterým se do soutěže přihlásili.

Soutěž 12 talentů s mottem „Talent nemá žádnou národnost“ ukázala, že v České republice žije mnoho talentovaných lidí pocházejících ze zemí SNS (Společenství nezávislých států) pro které byla soutěž organizována. Dala si za cíl poukázat na to, že mezi námi žijí talentovaní lidé odlišných kultur, kteří v České republice studují nebo pracují, a přesto zde našli svůj druhý domov. Naprostá většina soutěžících mluví česky a život zde jim kromě hezkého prostředí poskytuje také prostor pro jejich uměleckou tvorbu.

MoneyPolo 12

Začátkem května se více jak 50 mladých lidí přihlásilo prostřednictvím registrace do soutěže a odborná porota z nich vybrala 12 nejlepších. Pro každého z nich vznikl video medailonek, který je situován do malebných částí Prahy a který představuje talent, se kterým se do soutěže přihlásili. Na internetových stránkách soutěže www.12talentu.cz mohla veřejnost každých 8 hodin hlasovat pro toho, kdo ji nejvíce oslovil. Hlasování bylo spuštěno 20. října a od té doby, až do ukončení hlasování dne 29. listopadu, přišlo celkem 40.234 hlasů z 87 zemí světa. Vítězem internetového hlasování se stal Igor Ochepovsky, kterému je 24 let, pochází z Ruska a v Praze studuje na konzervatoři obor jazzová kytara a kompozice. „Peněžitou výhru v soutěži použiji na splnění svého snu, což je natočení kvalitní demo nahrávky v profesionálním studiu s kvalitními muzikanty a dále na rozvoj mého stávajícího improvizačního divadelního projektu IMPRA“, sdělil Igor bezprostředně po vyhlášení výsledků. Jako druhé vítěze vybrala odborná porota taneční duo Lasha Naveriani a Lika Shengelia, kteří pocházejí z Gruzie a v ČR žijí již 15 let. „Úspěch v soutěži nám otevírá cestu k našemu vysněnému projektu otevřít v ČR gruzínské kulturní centrum, prostřednictvím kterého bychom rádi představili a popularizovali gruzínskou kulturu v českém prostředí. Věříme, že již v létě 2016 se nám podaří zahájit činnost tohoto centra v Praze.“ Vítěz internetového hlasování obdržel 50 000,- Kč a vítěz poroty 25 000,-Kč, které jim věnovala na kartě MoneyPolo VISA, společnost MoneyPolo pro splnění jejich snu.

Bruslení pro rodiče s dětmi s názvem Pojďte bruslit bylo již třetím ročníkem této akce s bohatým doprovodným programem. Tentokrát byla akce zajímavá také právě díky vyhlášení soutěže 12 talentů. Na kluzišti se dětem dále věnovala krasobruslařka, která děti zasvětila do tohoto krásného ledového sportu. Na návštěvníky čekal také ethnocatering (mimo jiné dolme, chacapuri, kebab a jiné pochutiny). Ve druhém patře kluziště byl zase dětský koutek a workshopy, které organizovali zástupci občanského sdružení InBáze. Celý program byl podpořen partnery akce a návštěvníci si užili příjemný den.